اداره رفاه دانشجویان اعلام می‌نماید :

مراحل درخواست و ثبت نام وام‌های دانشجویی


قابل توجه دانشجویان گرامی درخواست ‌کننده  وام‌های دانشجویی ۰۰-۹۹

مراحل درخواست وام
 مراجعه به سایت صندوق رفاه دانشجویان به ادرس bp.swf.ir 
الف-دانشجویانی که نیمسال‌های پیش وام دریافت کرده‌اند و اصل سند تعهد محضری را تحویل داده‌اند می بایست صرفا جهت درخواست به سایت بالا مراجعه و در خواست خود را ثبت نمایند
ب-دانشجویانی که تا کنون وام دریافت نکرده اند: 

۱-مراجعه به آدرس bp.swf.ir وتشکیل پرونده ؛
۲- دانشجویان روزانه جهت وارد کردن شماره حساب به اموردانشجویی اتاق ۱۰۴ مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۳۳۲۵۷۳۳۹ تماس  گرفته و شماره شبای حساب تجارت، کد و شهر بانک دارای حساب را اعلام کنند.(شماره حساب صرفا به نام دانشجو و بانک تجارت باشد.) یا مشخصات ذکر شده و تصویر کارت بانکی خود را به نشانی ایمیل refahkerman4@gmail.com ارسال شود.
۳-مراجعه مجدد به سایت bp.swf.ir و ورود به پورتال فاز 2 با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور کدملی 
۴-درخواست وام ،
مهم:بعد از ورود به پورتال کلمه عبور را تغییر داده تا گزینه درخواست وام فعال گردد.

دانشجویانی که در سیستم رفاه دانشجویان به آدرس bp.swf.ir برای اولین بار در خواست وام نموده‌اند، بایستی اصل سند تعهد محضری،  تصویر آخرین حکم کار گزینی ضامن و نامه کسر از حقوق  را به اداره رفاه دانشگاه واقع در ساختمان امور دانشجویی تحویل نمایند. در غیر اینصورت ثبت و تائید وام ایشان امکان پذیر نمی باشد و اداره رفاه مسئولیتی ندارد.
مشخصات ضامن و نامه کسر از حقوق در فایل بروشور در کانال تلگرامی به نشانی http://t.me/refahkerman و سایت دانشگاه به نشانی www.uk.ac.ir در صفحه معاونت دانشجویی/ صفحه امور دانشجویی قسمت اداره رفاه  می‌باشد و فایل نمونه سند تعهد نیز در نشانی‌های بالا موجود است.

توجه: در شرایط کرونا با توجه به دور کاری، رعایت فاصله اجتماعی و تعطیلی دانشگاه، دانشجویان می‌توانند تصویر مدارک گفته شده را به نشانی ایمیل refahkerman4@gmail.com بفرستند و اصل مدارک را به نشانی دانشگاه پست کنند.

پیروز باشید و بهروز

*************************************************************************************************************

شناسایی و شرح وظایف اداره رفاه دانشجویی

اداره رفاه دانشجویی به همراه اداره تغذیه و اداره خوابگاهها از واحدهای تشکیل دهنده اداره کل امور دانشجویی درحوزه معاونت دانشجویی است.

هرچند این اداره از نظر سازمانی از واحدهای تابعه دانشگاه است ولی از نظر عملکرد و شرح وظایف طبق بخشنامه‌ها ودستورالعملهای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم عمل می‌کند و دو وظیفه اصلی برعهده دارد:

الف - ارائه تسهیلات     ب - تسویه حساب بدهی‌های ناشی ازگرفتن تسهیلات

الف - ۱ - بیمه حوادث دانشجویی :
   فراگیرترین خدمتی که کلیه دانشجویان اعم از روزانه، نوبت دوم، بورسیه و آموزشهای آزاد را پوشش می دهد، بیمه حوادث دانشجویی است که افراد تحت پوشش را در برابر حادثه یا سانحه‌ای که خارج از اراده شخص اتفاق افتاده، درهر زمان و مکان در بازه زمانی اول مهرماه شروع سال تحصیلی تا ۳۱ شهریور سال بعد مطابق قرار داد منعقد شده با شرکتهای بیمه طرف قرارداد، بیمه نموده و اقدام به پرداخت خسارت به افراد مصدوم و جبران هزینه های پزشکی و پرداخت دیه فوت و نقض عضو می‌نماید.

تبصره : افراد مصدوم، نقض عضو و خانواده های فوتی باید حداکثر یک هفته بعد از وقوع سانحه مراتب را حضوری یا تلفنی به اطلاع اداره رفاه برسانند، درغیر اینصورت شرکتهای بیمه از پرداخت خسارت معذور می باشند.


الف - ۲ - پرداخت وامهای دانشجویی:
   وامهای دانشجویی به دانشجویان کم بضاعت و بی‌بضاعت در نیمسال‌های مجاز تحصیلی با ارائه درخواست از پُرتال دانشجویی صندوق رفاه به نشانی bp.swf.ir  ضمانت نامه محضری و نامه کسر حقوق از اداره یا سازمان محل کار ضامن، درنیمسال‌های مجاز پرداخت می‌شود.
نیمسال‌های مجاز: مقاطع دکتری ناپیوسته و کارشناسی پیوسته ۸ نیمسال - کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری دامپزشکی ۱۲ نیمسال و سایر مقاطع ۴ نیمسال از نیمسال شروع به تحصیل می باشد.
شرایط ضامن‌ها در پائین همین بروشور می‌آید.

الف-۲-۱- وام تحصیلی:
این وام به دانشجویان روزانه درحال تحصیل تعلق میگیرد.
 مدارک مورد نیاز : سند تعهد محضری ضامن، نامه کسر از حقوق و درخواست وام از پُرتال دانشجویی صندوق رفاه.
به دانشجوی متأهل مرد با ارائه مستندات حداکثر سقف وام تحصیلی تعلق می گیرد.
تبصره - ۱ :  دانشجوی متأهل زن که به علت شهادت، فوت یا متارکه و یا از کارافتادگی همسر سرپرستی فرزند یا فرزندان خود را بر عهده دارد و همچنین دانشجویی که به واسطه اشتغال به تحصیل، دور از همسر خود در شهرستان دیگری زندگی می کند، با ارائه مدارک و مستندات قانونی میتواند از حداکثر وام بهره مند گردد.
تبصره - ۲ : در راستای حمایت از دانشجویان ممتاز، نمونه کشوری و مبتکر و همچنین برای دانشجویان رشته های گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی آزمون سراسری در صورت کسب معدل کل حداقل هفده و برای دانشجویان رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی، هنر و زبان آزمون سراسری در صورت کسب معدل کل حداقل هیجده و همه‌ی رشته های تحصیلات تکمیلی در صورت کسب معدل کل حداقل هیجده ،در صورت وجود اعتبار مورد نیاز، حداکثر تا سقف ۵۰ %وام تحصیلی قابل افزایش می باشد.(این افزایش فقط برای یک نیمسال در یک مقطع تحصیلی با درخواست دانشجو پرداخت می‌شود. تعاریف دانشجوی ممتاز، نمونه و مبتکر در آئین‌نامه که در صفحه اداره رفاه معاونت دانشجویی دانشگاه، در کانال تلگرامی به نشانی http://t.me/refahkerman و سایت صندوق رفاه به نشانی www.swf.ir موجود است، خوانده شود.)
تبصره - ۳ : در راستای حمایت از دانشجویان توان خواه (نابینا و کم بینا، ناشنوا و کم شنوا، معلول جسمی و حرکتی) در صورت ارائه مستندات از نهادهای ذیربط مشروط به پیش بینی اعتبار مورد نیاز، حداکثر تا سقف ۵۰% وام تحصیلی قابل افزایش می باشد.
مبلغ وام تحصیلی در هر سال با تائید و تصویب هیات امناء تعیین و ابلاغ می گردد. سال ۱۳۹۹ مبلغ یک و نیم میلیون تومان است.

 
الف - ۲ - ۲ - وام شهریه :
این وام به منظور کمک به تأمین بخشی از شهریه دانشجویان شهریه پرداز شاغل به تحصیل در دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم به حساب شهریه دانشجویان واریز می گردد.
تبصره - ۱ : به دانشجویان دوره‌های پردیس و الکترونیکی (مجازی) با اعلام درخواست کتبی دانشگاه و موافقت صندوق در صورت وجود اعتبار مازاد از محل اعتبار تخصیصی به دانشگاه پس از بهره‌مندی متقاضیان واجد شرایط، در اولویت بعدی وام شهریه قرار می گیرند.

  مدارک مورد نیاز: سند تعهد محضری ضامن، نامه کسر غز حقوق و درخواست دانشجو از پُرتال دانشجویی صندوق رفاه.

مبلغ وام شهریه :  در هر سال با تائید و تصویب هیات امناء تعیین وابلاغ می گردد.
مبلغ وام شهریه در سال تحصیلی ۱۳۹۹: در مقطع کارشناسی یک میلیون تومان، کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکتری حرفه ای دو میلیون تومان و برای دکتری تخصصی ناپیوسته پنج میلیون تومان می‌باشد.
تبصره - ۲ : پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل پس از بهره مندی دانشجویان شهریه پرداز غیر شاغل امکان پذیر است.


الف - ۲ - ۳ - وام ضروری :
در رویدادهای مختلف از جمله حوادث غیرمترقبه، شرایط خاص، ازدواج، تولد فرزند و همچنین حمایت از دانشجویان ممتاز، نمونه، مبتکر و قهرمان ورزشی و توان‌خواه به دانشجویان روزانه در هر رویدادی فقط یکبار پرداخت میشود.            
رویدادهای وام ضروری :
۱ - دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات با ارائه فاکتور هزینه های درمان با تایید و مهر پزشک متعمد دانشگاه (در شرایط کرونایی گواهی پزشک متخصص نیز پذیرفته می‌شود.)
۲ - دانشجویان مبتلا به بیماری های خاص و پرهزینه با ارائه فاکتورتا مبلغ  پنج میلیون تومان
۳ - هزینه فوت افراد درجه یک با ارائه گواهی فوت به مبلغ سه میلیون تومان
۴ -  بیماری خاص و پر هزینه یکی از اعضاء درجه یک شامل: پدر و مادر تحت تکفل، همسر و فرزند با ارائه فاکتور هزینه تا مبلغ چهارمیلیون تومان.
۵ - تولد فرزند دانشجوی مرد یا زن با ارائه گواهی تولد.به مبلغ  سه میلیون تومان.
۶ - رویداد وقوع حوادث غیرمترقبه شامل: زلزله، سیل، آتش سوزی و ... بار ارائه نامه از فرمانداری یا استانداری محل زندگی تا مبلغ سه میلیون تومان.
۷ - رویداد دانشجویان توان خواه شامل: دانشجویان نابینا و کم بینا، ناشنوا و کم شنوا و معلول جسمی و حرکتی،  با ارائه گواهی از سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی یا سایر دستگاههای حمایتی به مبلغ پنج میلیون تومان

  توجه : مهلت ارائه مستندات رویدادهای بالا  نه ماه بعد از رویداد و صرفا در طول تحصیل می باشد.

۸ - رویداد دانشجویان ممتاز با شرایط ذیل :
الف - رتبه های ۱ تا ۵۰۰ گروههای پنجگانه آزمون سراسری با معرفی نامه سازمان سنجش آموزش کشور.
ب - پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی از طریق المپیادهای علمی دانش آموزی کشور با ارایه گواهی و تایید سازمان سنجش آموزش کشور.
ج - نفرات اول تا سوم جشنواره های جوان خوارزمی و سایر جشنواره های مورد تأیید وزارت با ارایه گواهی نامه از سازمان مذکور. به مبلغ  سه میلیون تومان.

۹ - رویداد دانشجوی نمونه کشوری که طی فرآیند انتخاب دانشجوی نمونه توسط سازمان امور دانشجویان وزارت متبوع، انتخاب و معرفی می گردد. به سه میلیون تومان.

۱۰ - رویداد دانشجو مبتکر با ارائه گواهی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و تأییدیه معاونت پژوهشی دانشگاه. به مبلغ سه میلیون تومان.

۱۱ - رویداد دانشجویان قهرمان ورزشی با شرایط ذیل: نفرات اول تا سوم تیمی و انفرادی
الف - المپیادهای ورزشی دانشگاههای کشور
ب - مسابقات قهرمانی دانشگاههای کشور
ج - مسابقات ملی، جهانی و دانشجویان عضو تیمهای ملی کشور
منوط به تأیید اداره کل تربیت بدنی وزارت متبوع یا وزارت ورزش و جوانان و داشتن حداقل معدل 15 به مبلغ دو میلیون تومان.
مهلت ارائه مدارک برای وام ضروری دانشجو‌ی برتر و نمونه و مبتکر و قهرمان ورزشی ۶ ماه بعد از وقوع رویداد می باشد.

 

۱۲- رویداد ازدواج : حداکثر تا هیجده ماه پس از تاریخ عقد، با ارائه سند ازدواج و شناسنامه زوجین به مبلغ  سه میلیون تومان
میزان وام ضروری : مبلغ هر رویداد و سقف مبلغ وام ضروری اعطایی در هر رویداد قبل از شروع هر سال تحصیلی مطابق مصوبات هیأت امناء صندوق اعلام و اجرا خواهد شد.
 
وام ضروری به دانشجویان شبانه و پردیس تعلق نمی‌گیرد ولی گفته شده در نیمسال‌های آینده در صورت تامین اعتبار امکان پرداخت به دانشجویان نوبت دوم تعلق می‌گیرد. الف-۲-۴: وام مسکن بانک قرض الحسنه مهر:
این وام ودیعه ای است که به منظور کمک به تأمین بخشی از هزینه اجاره بهای مسکن دانشجویان متأهل روزانه تمام وقت فقط یکبار در طول مقطع پرداخت می شود.
شرایط اجاره نامه:
۱- اجاره نامه رسمی می بایست دارای کد رهگیری تنظیم شده در دفاتر مشاورین املاک مجاز باشد.
۲- اجاره نامه از لحاظ مکانی می بایست در شهر محل تحصیل یا محل سکونت دانشجو و یا همسرش باشد.
۳-اجاره نامه می بایست به نام دانشجو و یا همسرش و یا هر دو ایشان باشد.  
۴- مدت زمان اجاره نامه می بایست در نیمسالی که دانشجو تقاضای وام می نماید اعتبار داشته و در زمان ارائه بیش از شش ماه از تاریخ تنظیم آن نگذشته باشد.

تبصره-۱ : در صورتی که زوجین دانشجو باشند، فقط یکی از آنها می تواند از وام مسکن بهره‌مند گردد.
تبصره-۲: دانشجوی متأهل ساکن در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های دولتی و یا غیر دولتی(مورد تأیید شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیردولتی استان)، هم زمان مجاز به استفاده از وام مسکن نمی باشد.
تبصره-۳: وام مسکن به دانشجویی که آخرین نیمسال تحصیلی مجاز خود را میگذراند، تعلق نمی گیرد.

وام مسکن از سال جدید فقط از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران پرداخت میگردد و دانشجویان بهره‌مند از وام ودیعه مسکن منابع صندوق در مقطع تحصیلی نمیتوانند از وام بانک مهر استفاده نمایند.
مبلغ وام مسکن حداکثر به میزان پانزده میلیون تومان می‌باشد.الف - ۲ - ۵ :  وام ویژه دکتری:
به دانشجویان روزانه مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته با تایید تمام وقت بودن توسط معاونت دانشجویی و آموزشی دانشگاه، تعلق میگیرد.
استفاده همزمان از وام تحصیلی و وام ویژه دکتری برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته امکان پذیر نمی باشد .
نکته: متقاضیان واجد شرایط در طول مدت فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت خارج از کشور با تأیید استاد راهنما و معاون پژوهشی دانشگاه محل تحصیل مشروط بر اینکه کل دوره استفاده از وام از ۸ نوبت و یا ۴۸ ماه در مقطع تحصیلی تجاوز ننماید، مشمول دریافت وام خواهند شد.

مدارک مورد نیاز: سند تعهد محضری به ازای هر پانزده میلیون یکنفر، گواهی کسر از حقوق به میزان شصت میلیون تومان، درخواست از پرتال دانشجویی هر سه ماه یکبار.

مبلغ وام ویژه دکتری در هر سال با تائید و تصویب هیات امناء تعیین و ابلاغ می گردد. مبلغ سال ۱۳۹۹ ماهیانه مبلغ هفتصد هزار تومان که دانشجو باید در چهار نوبت درخواست دهد، می‌باشد.

 

ب- وظیفه دوم اداره رفاه تسویه حساب بدهی های ناشی از اخذ تسهیلات فوق می باشد، اخذ اجاره بهای خوابگاههای دانشجویی در طول دوره تحصیل و صدوردفترچه قسط و تسویه حساب قطعی در زمان فراغت از تحصیل می باشد.

ب - ۱ - صدور فیش های خوابگاه : پس ازمشخص شدن اتاق و خوابگاه دانشجویان واجد شرایط اسکان خوابگاه، در سیستم صندوق رفاه پرونده دانشجو ایجاد و فیش اجاره‌بها صادر می‌شود و دانشجو قبل از اسکان اقدام به پرداخت آن در سایت صندوق رفاه با نشانی bp.swf.ir و با نام کاربری و رمز کد ملی می نماید.

تبصره ۱ : فیش هائیکه درابتدای اسکان و درمهلت مشخص پرداخت شود شامل ده درصد تخفیف می‌باشد و در صورت عدم پرداخت اجاره بها بعد از  نودروز از آغاز نیم‌سال تحصیلی، اجاره‌بها از حالت نقدی به نقدی بدون تخفیف تبدیل و ده در صد به مبلغ آن اضافه خواهد شد و در صورت عدم پرداخت تا پایان ترم اجاره‌بهای نقدی بدون تخفیف مشمول جریمه دیر کرد  دوارده درصدی خواهد شد. اداره رفاه و حوزه معاونت دانشجویی قادر به تغییر آن نیستند.

تبصره ۳- به تناسب میزان و زمان پرداخت اجاره‌بهای خوابگاه‌ها، صندوق رفاه به میزان سی تا شصت درصد از اجاره بهای پرداختی خوابگاه‌ها را به دانشگاه‌ها برمی‌گرداند، بنابراین اصرار در اخذ اجاره‌بها در مهلت مقرر در نهایت به سود دانشجو است.

تبصره ۳- یکی از شاخص‌های تخصیص اعتبارات وام‌های دانشجویی، میزان و زمان پرداخت اجاره‌بهای خوابگاه‌ها می باشد بنابراین پرداخت به موقع، باعث افزایش اعتبارات وام‌های دانشجویی است.


ب - ۲ - تسویه حساب دانشجویان:
دانشجویان فارغ التحصیل یا تارک تحصیل، در زمان قطع یا فراغت از تحصیل مسیر تسویه حساب متفاوتی دارند که عبارت است :

ب - ۲ - ۱ - دانشجویان بدون بدهی :
 مراتب عدم بدهکاری دانشجویان مذکور از طریق ثبت در سیستم گلستان به اداره آموزش جهت ادامه فرایند تسویه حساب اعلام می گردد.

ب - ۲ - ۲ - دانشجویانی‌که فقط ازخوابگاه استفاده نموده ویا بدهی داشته اند ولی قصد قسط بندی بدهی خود را ندارند: این دانشجویان پس از پرداخت مانده‌بدهی جهت ادامه فرایند تسویه حساب به سیستم آموزشی معرفی می شوند.

ب - ۲- ۳ - دانشجویان انصرافی یا اخراجی :
 این دانشجویان پس از پرداخت کل بدهی به آموزش کل معرفی می شوند.(مطابق تعهدی که دانشجویان در هنگام درخواست وام سپرده است وام دانشجویان انصرافی و اخراجی قابل قسط‌ بندی نمی‌باشد.)

ب-۲-۴- دانشجویان فارغ التحصیل بدهکار که قصد قسط بندی بدهی خود را دارند :
 این دانشجویان پس از پرداخت مانده اجاره‌بهای خوابگاهها و ده درصد از بدهی وام‌ها و در صورت داشتن وام ودیعه مسکن پس از پرداخت مبلغ وام ودیعه مسکن، دفترچه در سیستم صندوق رفاه صادر می شود و پس از تایید دفترچه قسط توسط کارشناسان صندوق رفاه، مشخصات دفترچه در سیستم گلستان ثبت ودانشجو جهت ادامه فرایند فارغ التحصیلی به آموزش کل معرفی می شود.

تبصره : بدون ارائه سند تعهد محضری قسط بندی وام‌ها مقدور نیست.

ب-۲-۵- تمدید دفترچه قسط دانشجویانی که در مقطع قبل دفترچه قسط داشته اند :
دانشجویان مذکور پس از پرداخت اقساط معوقه وجریمه دیرکردهای ناشی از آن به اداره رفاه اطلاع می‌دهد و با ایجاد تحصیل جدید در سیستم صندوق رفاه، دفترچه قسط مقطع قبل به صورت اتوماتیک تمدید می شود.
 دفترچه قسط دانشجویان دکتری ناپیوسته 4 سال و سایر مقاطع ناپیوسته 2 سال از زمان شروع به تحصیل تمدید میشود و بعداز انقضای زمان مذکور دانشجو ملزم به پرداخت اقساط خود می باشد و پس از فراغت از تحصیل در مقطع جاری، مانده بدهی دفترچه قبل با بدهی این مقطع جمع و دفترچه قسط دیگری صادر می گردد و دفترچه قسط قبلی لغو می گردد.


تبصره ۱ - مطابق مقررات و ضوابط صندوق رفاه در نیمسالهای اضافی هیچگونه تسهیلاتی به دانشجویان مشغول به تحصیل ارائه نمی شود ولی چنانچه دانشجویی در این نیمسالها اسکان شود اجاره بهای او در نیمسال اول اضافی به میزان صد در صد، در نیمسال دوم اضافی صد و پنجاه درصد، در نیمسال سوم اضافی دویست درصد اضافه می شود و نیمسال بعد سکونت غیر مجاز تعریف و ده برابر محاسبه می شود.

تبصره ۲ - سکونت غیر مجاز : دانشجویان ساکن در خوابگاه چنانچه درنیم‌سالی از تخلیه خوابگاه خود علی‌رغم اخطارهای اداره خوابگاه امتناع نماید، سکونت غیر مجاز محسوب می‌شود و اجاره بهای آن ده برابر اجاره بهای حالت عادی است.

تبصره ۳ - چنانچه دانشجویان بدهکار حداکثرتا نه ماه بعد از فراغت ازتحصیل جهت تقاضای صدور دفترچه قسط اقدام نکنند، مطابق تعهدی که به صندوق رفاه داده اند، باید کل بدهی خود را یکجا پرداخت نمایند و برای این افراد دفترچه قسط صادر نمی گردد.

تبصره ۴ - مطابق تعهد سپرده شده به صندوق چنانچه دانشجویی بیش از  سه قسط متوالی خود را در موعد مقرر پرداخت ننماید کل بدهی به دین‌حال تبدیل می‌شود و موظف است بدهی را به صورت یکجا پرداخت نماید.

تبصره ۵ - برابر با آئین‌نامه ابلاغی آبان‌ماه ۱۳۹۹، سنوات مجاز کارشناسی و دکترای ناپیوسته چهار سال، دامپزشکی و ارشد پیوسته شش سال و دیگر مقاطع دو سال می‌باشد و حداکثر یک‌سال بعد از این سنوات باید برای پرداخت بدهی‌ها یا قسط‌بندی آنها به اداره رفاه مراجعه یا اطلاع دهند در غیر اینصورت کل‌بدهی‌ها به دینِ‌حال تبدیل و مشمول دوازده درصد جریمه دیرکرد از تاریخ پایان سنوات مجاز می‌شوند.

تبصره ۶ - برابر آئین‌نامه جدید کلیه وام‌های دانشجویی مشمول چهار درصد کارمزد هستند.

تبصره ۷ - تعداد اقساط وام‌های دانشجویی از ده ماه تا شصت ماه بر اساس میزان بدهی است و حداقل هر قسط دویست هزار تومان است.(در آئین‌نامه اطلاعات کامل را ببینید)

برای بدست آوردن اطلاعات کامل‌تر و درست‌تر به آئین‌نامه ابلاغی آبان‌ ماه ۱۳۹۹ در سایت دانشگاه و کانال تلگرامی مراجعه نمایید.

پیروز باشید و بهروز

پیوست‌ها:

پیوست شماره یک: شرایط ضامن و ضمانت

الف - کسانی‌ که میتوانند ضمانت وام‌های دانشجویی را بپذیرند:

۱ - کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی با بیش از پنج سال خدمت در:
الف - دستگاه اجرایی : بر اساس ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ کلیه وزارت خانه ها، موسسات دولتی، موسسات یا نهاد های عمومی غیر دولتی، شرکت های دولتی و کلیه دستگاه هایی که شمول قانون بر آن ها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانک ها و بیمه های دولتی، دستگاه اجرایی نامیده می شوند.
ب - نهاد‌ها و موسسات عمومی غیر دولتی همچون شهرداری ها و شرکت های تابعه آنان مادام که بیش از 50 درصد سهام وسرمایه آنان متعلق به شهرداری ها باشد، جمعیت هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته ملی المپیک ایران، بنیاد 15 خرداد، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان تامین اجتماعی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، بنیاد امور بیماری های خاص، سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران، صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر، صندوق تامین خسارت های بدنی،

۲ - اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی پیمانی و رسمی وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،

۳ - اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی رسمی دانشگاه آزاد اسلامی،

۴ - کارکنان رسمی و پیمانی مجلس شورای اسلامی،

۵ - خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان از کارافتاده که از بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق و مزایا دریافت می‌نمایند.

۶ - کارکنان نیروهای مسلح,

۷ - کارکنان قوه قضائیه اعم از کارمندان اداری رسمی و پیمانی، دارندگان پایه قضایی و اعضای هیئت علمی به استثنای کارآموزان قضایی،

۸ - سردفتران اسناد رسمی و ازدواج و طلاق دارای مجوز از سازمان ثبت اسناد واملاک کشور

۹ - کارمندان مراکز حوزوی؛

۱۰ - کارمندان قراردادی دستگاه های اجرایی با حداقل 5 سال سابقه کار و دارای شناسه کارمندی؛

۱۱ - کارمندان قراردادی شاغل در قوه قضاییه با حداقل 5 سال سابقه کار و دارای شناسه کارمندی؛  

۱۲ - کارکنان قراردادی مجلس شورای اسلامی با حداقل 5 سال سابقه کار و دارای شناسه کارمندی؛

۱۳ - کارمندان قراردادی دانشگاه آزاد اسلامی با حداقل 5 سال سابقه کار و دارای شناسه کارمندی؛

۱۴ - اعضای کانون وکلای دادگستری؛

۱۵- اعضای مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه؛

۱۶- پزشکان، دندانپزشکان، روانپزشکان، داروسازان، پیراپزشکان دارای مجوز فعالیت از سازمان نظام پزشکی؛

۱۷ - دامپزشکان دارای مجوز فعالیت از سازمان نظام دامپزشکی؛

۱۸ - مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دارای ابلاغ از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه؛

۱۹ - کارکنان قرارداد دائم و موقت بانک ها و شرکت های بیمه ای خصوصی و شرکت های سهامی عام با حداقل 5 سال سابقه کار؛

۲۰ - بازنشستگان کشوری و لشکری و مستمری بگیران تامین اجتماعی؛

۲۱ - کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور، جهت ضمانت مددجویان تحت پوشش خود بر اساس تفاهم نامه منعقده با صندوق؛

 ب - مدارک مورد نیاز ضامنین برای وام های دانشجویی:

 

۱- چنانچه ضامن کارمند باشد:

a- آخرین حکم استخدامی یا قرارداد b- گواهی کسر از حقوق

 تبصره ۱ - گواهی کسر از حقوق می بایست خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و سازمان مربوطه بدون قید و شرط، متعهد به پرداخت بدهی وام گیرنده با کسر از حقوق ضامن باشد.

تبصره ۲- برای کارمندان قید نوع استخدام (رسمی، پیمانی، قراردادی) و مبلغ وام تا سقف پانزده میلیون تومان در گواهی الزامی است.

ارایه گواهی کسر از حقوق برای وامهای دانشجویی تا سقف ۱۵ میلیون تومان و ۳۰ میلیون تومان به مبلغ ۳۰ میلیون تومان می باشد و برای دریافت وامهای بیش از ۳۰ میلیون تومان به مبلغ ۶۰ میلیون تومان الزامی است .

۲ - اعضای کانون وکلای دادگستری: ارائه کپی برابر با اصل پروانه وکالت معتبر از کانون وکلای دادگستری (ویژه اعضای کانون وکلای دادگستری؛

 

۳ - اعضای مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه: ارائه کپی برابر با اصل پروانه وکالت یا کارشناس رسمی دادگستری معتبر از مرکز امور مشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان قوه قضاییه؛
 

۴ - سردفتران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق: ارائه کپی برابر با اصل مجوز سردفتری اسناد رسمی و ازدواج و طلاق از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛
 

۵ - مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی: ارائه کپی برابر با اصل ابلاغ مدیریت دفتر خدمات الکترونیک قضایی از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه
 

۶ - اگر ضامن پزشک، دندانپزشک، روانپزشک، داروساز، پیراپزشک و یا دامپزشک باشد:

a - ارائه کپی برابر با اصل پروانه اشتغال مطب / دفتر کار معتبر از سازمان نظام پزشکی کل کشور/‌ سازمان نظام دامپزشکی کل کشور · ارائه کپی برابر با اصل کارت عضویت معتبر از سازمان نظام پزشکی کل کشور‌/‌ سازمان نظام دامپزشکی کل کشور

b - گواهی عضویت با ذکر مشخصات فردی جهت ارائه به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۷ - ارائه گواهی کتبی ضمانت از کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور برای متعهدین تحت پوشش آن دو نهاد؛

لازم است سند تعهدنامه مطابق با پیش نویس دریافت شده از تارنمای صندوق یا کانال تلگرامی اداره رفاه دانشگاه باهنر کرمان به نشانی http://t.me/refahkerman و یا سایت دانشگاه باهنر کرمان منوی معاونت دانشجویی در یکی از دفاتر اسناد رسمی به طور دقیق و خوانا تنظیم شود و به ثبت برسد. بدیهی است در صورت عدم مطابقت، می بایست برای دریافت وام سند مجددا تنظیم گردد. متعهدله این سند صرفاً صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و مشخصات آن قابل تغییر نیست.

 درخصوص پرداخت وام رفاهی تا سقف پانزده میلیون تومان، معرفی یک نفر ضامن قراردادی از بین حائزین شرایط ضمانت الزامی است. برای مازاد بیش از پانزده میلیون تومان بایستی ضامن دوم یک نفر کارمند رسمی یا پیمانی یا دو نفر ضامن قراردادی معرفی گردد. برای دریافت وامهای بیش از سی میلیون تومان یک نفر ضامن دیگر صرفا کارمند رسمی یا پیمانی معرفی گردد.

دانشجویانی ‌که براساس آیین نامه های قبلی از وامهای صندوق استفاده نموده اند در صورت تمایل جهت بهره مندی از وامها از سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ مشمول کلیه مقررات مصوب این آیین نامه اعم از سقف وامها ،شرایط ضامنین، شرایط باز پرداخت و ... خواهند بود.